Blog

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna? Czym się różnią?

paragony

Zastanawiając się nad prowadzeniem własnego biznesu, jak najbardziej należy pochylić się również nad sposobami rozliczania. Najczęstszym pytaniem w takich sytuacjach jest, co będzie lepszym wyborem, kasa fiskalna czy może drukarka fiskalna? Warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej, aby mieć świadomość, które rozwiązania najlepiej sprawdzą się w danych sytuacjach.

Spis treści:

  1. Kasa fiskalna działa w pełni samodzielnie i nie potrzebuje wsparcia
  2. Drukarka fiskalna – uniwersalne rozwiązanie dla wsparcia systemu
  3. Komu lepiej sprawdzi się kasa fiskalna a komu drukarka fiskalna?

Kasa fiskalna działa w pełni samodzielnie i nie potrzebuje wsparcia

Kasa fiskalna jest obecnie absolutnie najbardziej podstawowym sprzętem ułatwiającym prowadzenie sprzedaży detalicznej. Przy jej pomocy wystawianie paragonów jest wyjątkowo proste. Dodatkowo plusem kasy fiskalnej jest to, że działa ona całkowicie samodzielnie, dzięki czemu nie potrzeba żadnego dodatkowego wsparcia. Wszystkie dane mogą zostać zaprogramowane bezpośrednio z klawiatury na kasie. Oprócz tego można to zrobić samodzielnie albo, co zalecamy celem wykorzystania 100% możliwości urządzenia, skorzystać z odpowiedniego serwisu, który się tym zajmuje.

Drukarka fiskalna – uniwersalne rozwiązanie dla wsparcia systemu

Nieco inaczej wygląda kwestia, jeśli chodzi o drukarki fiskalne. Aby działała dokładnie tak, jak kasa fiskalna, niezbędne może okazać się podłączenie jej do komputera lub laptopa. W takim przypadku każda faktura lub paragon muszą zostać wystawione poprzez system. Wszystko należy zapisane w oddzielnym programie. Niemniej jednak jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku bardziej złożonych operacji płatniczych, ponieważ oprogramowanie podłączone do drukarki fiskalnej daje więcej możliwości sterowania i monitorowania obrotu, również dla wielu punktów sprzedaży. To też dobre urządzenie, jeżeli wykonujesz wiele analiz i różnego rodzaju raportów.

Komu lepiej sprawdzi się kasa fiskalna a komu drukarka fiskalna?

Podstawowym pytaniem jest to, komu najlepiej sprawdzi się kasa fiskalna a komu drukarka fiskalna, ponieważ, tak jak już zostało wspomniane, te urządzenia są przeznaczone do różnych sytuacji. Kasa fiskalna to doskonały wybór dla osób, które prowadzą niewielkie biznesy i nie posiadają w ofercie wielu towarów i usług. Dla nich kasa fiskalna będzie w pełni wystarczająca. Natomiast drukarka fiskalna to świetna propozycja dla każdego, kto prowadzi sprzedaż wielu różnych produktów lub świadczy spory zakres usług. To też dobre urządzenie dla osób, które wykonują częste raporty i analizy finansowe.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email