Outsourcing IT

Oferujemy pełne wsparcie i obsługę informatyczną firm, stowarzyszeń czy fundacji w Poznaniu i wielkopolsce.

Do każdej firmy podchodzimy kompleksowo, starając się zapewnić pełen wachlarz usług informatycznych.

 

W trakcie obsługi IT, zapewniamy najwyższe standardy bezpieczeństwa, ochrony danych i dochowania poufności.

Szeroki zakres usług informatycznych

KOM. 609 751 564

Wybrane usługi:

 • naprawa komputerów, laptopów,
 • bezpieczeństwo informatyczne,
 • helpdesk - pomoc w każdej chwili,
 • doradztwo i sprzedaż sprzętu komputerowego,
 • zakładanie alarmów i monitoringu,

Oferujemy także administrowanie zasobami informatycznymi:

 • monitoring ciągłości działania aplikacji i usług
 • projektowanie i wdrożenie rozwiązań podnoszących poziom bezpieczeństwa
 • stały monitoring i optymalizacja zagrożeń w celu unikania awarii i przestojów w pracy firmy
 • administracja i zdalne utrzymanie serwerów Microsoft Windows oraz Linux
 • wirtualizacja serwerów
 • migracja serwerów

Sprawdź nas!

Pierwsze dwie godziny usługi za darmo!

Co to jest outsourcing IT?

 

Jest to forma współpracy z klientem, która zdejmuje z klienta obowiązek myślenia o infrastrukturze informatycznej. Świadczymy dla naszych klientów taką usługę, składa się ona z najprostszych zadań, jak również często z bardziej zaawansowanych.

 

Przykładowe zadania: dostarczanie sprzętu komputerowego: komputerów, urządzeń peryferyjnych jak klawiatury, myszki, monitory, drukarki, skanery.

 

 

Dostarczamy również materiały eksploatacyjne do drukarek. Dbamy o bardzo ważną dziś archiwizację danych centralizując pracę klienta na jednym wspólnym serwerze, gdzie zasoby są współdzielone między użytkownikami zgodnie z uzgodnioną siatką uprawnień. Zajmujemy się również budową i rozbudową sieci komputerowej oraz podłączeniem jej do internetu. Powszechna już dziś jest sieć bezprzewodowa i odpowiednia jej konfiguracja, aby była bezpieczna jak również odpowiednie wydzielenie części dla gości w taki sposób, aby ktoś nieuprawniony nie miał dostępu do zasobów firmowych. W razie konieczności dostarczamy również maszyny drukująco-skanujące oraz zapewniamy ich serwis na bieżąco, jak również materiały eksploatacyjne.

 

Dbamy regularnie o bezpieczeństwo komputerów poprzez regularne aktualizacje komputerów oraz zabezpieczenie ich odpowiednim programem antywirusowym, który również dostarczamy. W razie konieczności jesteśmy w stanie również zabezpieczyć siedzibę klienta poprzez montaż alarmu czy też systemów kamer.

 

 

Taki zakres usług pozwala na kompleksową obsługę klienta. Klienci, którzy nam zaufają nie muszą o niczym myśleć, załatwimy za nich wszystko. Kiedyś nawet zamontowaliśmy u jednego klienta samozamykacz drzwi wejściowych, które wychodziły bezpośrednio na klatkę schodową, klienci, którzy wychodzili z biura często zostawiali drzwi niedomknięte, co narażało klienta na potencjalną kradzież.

 

Jesteśmy małą firmą, którą stworzyliśmy po studiach informatycznych na UAM w Poznaniu i w ten sposób budujemy już portfolio naszych klientów od niemal 20 lat.

 

Dla większych instalacji potrafimy również wykonać bardziej zaawansowane usługi takie jak:

 • Działamy zgodnie z polityką bezpieczeństwa RODO obsługiwanego przedsiębiorstwa, również firmy gdzie dane są wrażliwe co niesie za sobą zastosowanie szczególnych środków i procedur ochrony, pełnienie funkcji ASI
 • administracja środowiskami Active Directory
 • administracja i zarządzanie sieciami komputerowymi tworzenie wielu sieci logicznych wewnątrz jednej sieci fizycznej VLAN, łączenie oddziałów firm w jedną sieć
 • zabezpieczenia na komputerów, systemy antywirusowe zarządzane centralnie, systemy szyfrowania dysków zarządzane centralnie
 • administracja i zarządzanie bazami danych MS SQL
 • przenoszenie usług, programów, systemów do chmury, późniejszy nadzór i kontrola – serwery dedykowane, serwery VPS, Office 365

Konfiguracja routerów i firewalli UTM nowej generacji – Fortigate – umożliwiają filtrowanie stron, monitorowanie ruchu, kontrolę i spamu

Współczesna firma nie jest w stanie funkcjonować bez urządzeń informatycznych, których obsługa staje się coraz bardziej skomplikowana Tym samym wymaga wsparcia w zakresie obsługi informatycznej firm, czyli tzw. outsourcingu IT. Firma GroupIT świadczy takie usługi w rejonie Poznania i na terenie całej wielkopolski. Programy księgowe, programy do obsługi klientów, kasy fiskalne, oprogramowanie specjalistyczne, sieci komputerowe i serwery, zabezpieczenie danych, te i wiele innych zadań, to stałe elementy obsługi informatycznej firm. Outsourcing IT prowadzony jest z pełnym poszanowaniem zasad poufności i bezpieczeństwa. W Poznaniu trudno znaleźć firmę świadczącą outsourcing IT na równie wysokim poziomie jak GroupIT.


Outsourcing IT Poznań – przekazanie obsługi informatycznej

Zjawisko outsourcingu w branży informatycznej do zewnętrznej, profesjonalnie przygotowanej do tego firmy, staje się coraz popularniejsze. Takie „oddelegowanie obowiązków” ma bardzo wiele plusów, które wpływają na prowadzenie biznesu oraz jego efektywność. Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań, takich jak nasze usługi dotyczące outsourcingu, można mieć pewność, że wszystko zostanie dopilnowane i wykonane na czas. Warto sprawdzić, w jakich miastach działają już firmy, którym bliski jest outsourcing IT. Poznań jest miejscem, z którego my sterujemy naszymi działaniami.

Outsourcing informatyczny Poznań – idealne rozwiązanie dla drobnych przedsiębiorców

Na pewno każdy początkujący przedsiębiorca zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne są odpowiednie zabezpieczenia i działania informatyczne w jego firmie, ale jednocześnie wie też, z jak dużymi kosztami może się wiązać tworzenie kolejnego etatu. Właśnie dlatego polecanym rozwiązaniem w takiej sytuacji staje się outsourcing informatyczny. Poznań to lokalizacja, w której możesz z niego skorzystać. Wybierając to rozwiązanie, możesz zrezygnować z tworzenia kosztownej, wewnętrznej struktury IT i skupić się jedynie na działaniach, które są tematem przewodnim twojej działalności. Wybierając swoje priorytety i powierzając inne kwestie w ręce specjalistów, możesz osiągać lepsze wyniki i w skuteczny sposób rozwijać firmę, nie martwiąc się zapleczem informatycznym.

Outsourcing Poznań – obniżenie kosztów

Wybierając zewnętrzne działania, czyli outsourcing Poznań, jak najbardziej możesz obniżyć swoje koszty. W jaki sposób? Przede wszystkim nie musisz organizować oddzielnego etatu, miejsca pracy i sprzętu dla specjalisty z zakresu informatyki. Dodatkowo likwidujesz koszty związane z organizacją szkoleń z zakresu IT oraz doradztwem w rozwoju IT. Nie musisz martwić się także chorobą pracownika i przedłużającym się urlopem. Jak widać, płyną z tego rozwiązania same korzyści.

Outsourcing IT i jego cele

Głównym celem, który jest możliwy do osiągnięcia poprzez outsourcing IT, zdecydowanie jest poprawa efektywności oraz bezpieczeństwa środowiska informatycznego. Do tego dochodzą zmniejszone koszty, o których była już mowa wcześniej. Decydując się na zewnętrzne wsparcie IT dla twojej firmy, masz również pewność, że osoby zajmujące się nią, są specjalistami w swojej dziedzinie i doskonale wiedzą, w jaki sposób działać tak, aby przynosić twojej firmie korzyści oraz chronić ją przed próbami kradzieży danych.