Bezpieczeństwo IT

Jak w 6 krokach poprawić bezpieczeństwo w swojej firmie?

  • 1. Używaj routera do zastosowań biznesowych, a nie domowych.
  • 2. Regularnie wykonuj aktualizację swoich systemów (router, serwery, stacje robocze, inne urządzenia).
  • 3. Wykonuj kopię zapasową kluczowych danych i cyklicznie ją weryfikuj.
  • 4. Przechowuj co najmniej jedną kopię danych poza siedzibą swojej firmy.
  • 5. Wykorzystuj sprawdzone oprogramowanie antywirusowe z aktualną bazą wirusów.
  • 6. Szyfruj dysk w swoim komputerze i laptopie.
Ochrona sieci

tel. 609 751 564

W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo IT jest mocno zaniedbywanym zagadnieniem, zwłaszcza w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach. Pomimo tego, że coraz więcej jednostek takich jak przykładowo banki, apeluje o ostrożność to przeważa podejście „Nigdy nic mi się nie stało, więc dlaczego teraz ma?” lub  „10 lat temu kupiłem sprzęt do firmy i do teraz wszystko działa, więc po co zmieniać to co działa?”. Aby właściwie spojrzeć na siebie warto poprosić o opinię kogoś z zewnątrz, kogoś kto przez brak powiązań z Twoją firmą będzie umiał spojrzeć na to zagadnienie w chłodny, racjonalny sposób? Być może padłoby wówczas ważne pytanie – „A czy Ty 10 lat temu pracowałeś tak samo i wykorzystywałeś te same sposoby/narzędzia?”

Routery

mikrotik

Kopie zapasowe

Antywirus i szyfrowanie

eset

Umów się na bezpłatny audyt.

Do każdej firmy podchodzimy kompleksowo, starając się zapewnić pełen wachlarz usług informatycznych.

Na czym polega audyt bezpieczeństwa IT?

W pierwszej kolejności warto skupić się na tym, czym właściwie jest audyt bezpieczeństwa IT. Ujmując to najbardziej obrazowo, jest to szereg działań, które pozwalają ocenić stopień zabezpieczeń panujących w danej firmie. Polegają one na testowaniu bezpieczeństwa w zakresie integralności, poufności czy autentyczności danych, które są przetwarzane w przedsiębiorstwie. Pod uwagę bierze się też wówczas dostępność tych informacji dla osób nieuprawnionych.

Dlaczego warto przeprowadzić audyt bezpieczeństwa informatycznego?

Celem tego przedsięwzięcia jest wskazanie słabych punktów sieci. Po zdiagnozowaniu ich możliwe będzie opracowanie planu naprawczego, który pozwoli wyeliminować sporne kwestie. Wdrożenie sugestii naszych ekspertów umożliwi skuteczne zabezpieczenie infrastruktury IT. Taki audyt bezpieczeństwa informatycznego stworzy solidne podstawy do tego, aby zbudować sprawnie działającą i chronioną sieć. Dzięki temu dane biznesowe Twojej firmy będą skutecznie zabezpieczone przed hakerami, ujawnieniem lub modyfikacją przez niepowołane osoby.

Audyt bezpieczeństwa systemów informatycznych: poznaj korzyści

 

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto zdecydować się na taką usługę, poniżej znajdziesz garść argumentów, które za tym przemawiają. Otóż zlecając audyt bezpieczeństwa systemów informatycznych otrzymasz szczegółowy raport określający aktualny status. Dzięki temu będziesz mógł zoptymalizować dotychczasowe działania obowiązujące w Twojej firmie i wdrożysz dedykowany program opracowany z naszymi ekspertami. Poprawa zabezpieczeń Twoich danych oraz systemów to inwestycja w podniesienie jakości świadczonych usług. Informowanie o tym swoich partnerów biznesowych może pomóc w budowaniu Twojego eksperckiego wizerunku. To jednak nie koniec zalet, będziesz mógł też ograniczyć ryzyko wycieku danych i przestojów związanych z ewentualnymi awariami.

 

Zleć audyt bezpieczeństwa IT w Poznaniu naszym ekspertom

 

W trosce o to, aby uzyskać pożądane rezultaty, warto powierzyć audyt bezpieczeństwa IT w Poznaniu doświadczonym specjalistom. Decydując się na skorzystanie z naszej pomocy możesz liczyć na indywidualne podejście. Dzięki temu zakres takiego audytu zostanie dopasowany do Twoich oczekiwań. Przeprowadzenie fachowej symulacji ataków hakerskich pozwoli Ci zrewidować skuteczność obecnych systemów bezpieczeństwa. Umów się na konsultację, przedstaw swoje oczekiwania i wybierz najlepszy plan działania! Inwestycja w cyberbezpieczeństwo powinna stanowić priorytet współczesnych firm.