Blog

Najczęściej występujące problemy i awarie kas fiskalnych – Sprawdź!

Najczęściej występujące problemy i awarie kas fiskalnych

Kasy fiskalne, tak samo jak i inne urządzenia podlegają awariom, zarówno mechanicznym, jak i systemowym. W takich sytuacjach nie mamy możliwości dalszego używania jej do sprzedaży. Z jakimi usterkami przedsiębiorcy spotykają się najczęściej i jak sobie z nimi radzą?


Spis treści:

1.      Serwis kas fiskalnych – kto zajmuje się ich naprawą?

2.      Serwis kas fiskalnych – jakie są najczęstsze problemy z urządzeniem?

3.      Awaria kasy fiskalnej – co zrobić?

Serwis kas fiskalnych – kto zajmuje się ich naprawą?

Nawet kasom o najlepszej jakości zdarzają się różnego rodzaju awarie. Gdy do tego dojdzie należy wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji. Jeżeli usterka nie wynika z błędu popełnionego przez pracownika, najczęściej oznacza to awarię elementów mechanicznych lub systemowych sprzętu. W takiej sytuacji nie powinniśmy brać się za naprawę samemu, a zlecić ją profesjonalnemu serwisowi. Serwisant odpowiedzialny jest za ustalenie przyczyny awarii i szybkie jej naprawienie.

Takie zadanie warto powierzyć profesjonalnej firmie, która specjalizuje się w serwisie kas fiskalnych, dzięki temu będziemy mogli mieć pewność, że problem zostanie rozwiązany.

Serwis kas fiskalnych – jakie są najczęstsze problemu z urządzeniem?

Jednym z podstawowych problemów, z którym możemy się spotkać są utrata danych, problemy z obsługą karty SD lub brak możliwości tworzenia kopii zapasowych. Przez co w rezultacie nie możemy zapisać danych na zewnętrznym nośnikach. Czasami jest to wina nośników zewnętrznych, a czasami samej kasy.

Awaria pojedynczych elementów składowych, w tym pokrywy kasy fiskalnej, mechanizmu drukującego lub wyświetlacza. To problemy, które mogą być spowodowane naturalnym zużyciem części lub uszkodzeniem mechanicznym. Pojedyncze moduły można z reguły zamienić nowymi częściami , bez wymiany całego urządzenia na nowe.

Uszkodzenie modułu fiskalnego, jest to na tyle poważny problem, że gdy do niego dochodzi zaleca się wymianę całego sprzętu, gdyż zakup pojedynczych elementów może po prostu nie być opłacalny.

Awaria kasy fiskalnej wiąże się często także z zużyciem akumulatora głównego. Każdy akumulator z czasem po prostu traci swoje właściwości i działa coraz słabiej, dlatego jego wymianę zaleca się po około 4-5 latach korzystania ze sprzętu.

Awaria kasy fiskalnej – co zrobić?

Najlepiej zawsze posiadać w zanadrzu zapasową kasę fiskalną, ponieważ w razie awarii przedsiębiorca nie posiadający zamiennego sprzętu zobowiązany jest zaprzestać sprzedaży. Jednak warto pamiętać też, że kasy fiskalne to wytrzymałe urządzenia, którym awarie zdarzają się naprawdę rzadko. Warto więc regularnie dokonywać przeglądu sprzętu, by mieć pewność, że nie ulegną żadnej awarii czy usterce.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email