Blog

Czym są systemy ERP i dlaczego warto zlecić ich wdrożenie?

Czym są systemy ERP i dlaczego warto zlecić ich wdrożenie

System ERP (z ang. Enterprise Resources Planning) to oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Do jego zadań należy monitorowanie działalności, optymalizacja kosztów, zwiększenie wyniku finansowego, uzyskanie przewagi konkurencyjnej, zwiększenie udziału w rynku, dążenie do wzrostu wydajności. Wszystkie procesy w organizacji powinny być zarządzane przez oprogramowanie łatwe do modyfikacji, w celu realizacji zmniejszających się potrzeb.

System ERP wspomaga kluczowe obszary biznesowe i procesy

Enterprise Resources Planning to system modułów obejmujących poszczególne obszary firmy- handel, logistyka, produkcja, marketing, kadry itd. Opierają się one na jednej wspólnej bazie co sprawia, że system ten sprawdza się w gromadzeniu danych, porządkowaniu oraz integracji wszystkich obszarów funkcjonowania firmy.

Dlaczego warto zlecić wdrożyć ERP?

Całkowite wsparcie w zarządzaniu– duże i średnie przedsiębiorstwa to sieć zależności pomiędzy działaniami podejmowanymi w firmie. Zadania, które wykonują pracownicy składają się na całościowy przebieg pracy. A więc rozwój danej firmy uwarunkowany jest tym jak dobrze i sprawnie przebiega ona na każdym etapie. System ERP daje możliwość wglądu do wszystkich procesów w przedsiębiorstwie. Systemy ERP to oszczędność– właściciel przedsiębiorstwa może zainwestować w jeden kompleksowy system, a nie wiele rozproszonych rozwiązań. Dzięki temu wszystkie działania są zintegrowane. System ERP to skrócony czas pracy– oprogramowanie gromadzi informacje i pozwala na szybką wymianę w obrębie systemu. Co przekłada się na skrócenie komunikacji pomiędzy poszczególnymi działami. ERP to duża wydajność– systemy są tworzone w taki sposób, że działają sprawnie i szybko nawet na sprzęcie o niskich parametrach. Praktyczne i funkcjonalne- systemy ERP są dopasowane do konkretnych potrzeb i są na bieżąco aktualizowane zgodnie z potrzebami Klienta. Oprogramowanie ma za zadanie rozwiązywać konkretne problemy. Dodatkowo ERP generuje wszystkie niezbędne dokumenty tj. faktury czy umowy, przypomina o ważnych spotkaniach lub informuje o przebiegach działań poszczególnych działów.

Dla kogo przeznaczony jest system ERP?

Systemy ERP sprawdzą się wszędzie tak gdzie zarządzanie procesami wymaga informatycznego wsparcia. Jego główną cechą jest uniwersalność. Większość systemów ERP posiada wielo modułową budowę, która umożliwia wdrażanie wszystkich lub tylko wybranych przez nas elementów, równocześnie lub w wybranej przez nas kolejności, w zależności od potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email