Blog

Czy warto zlecić backup firmie informatycznej?

Czy warto zlecić backup firmie informatycznej

Odzyskanie utraconych danych z uszkodzonego nośnika często niestety nie jest możliwe, nawet przy wykorzystaniu najlepszego oprogramowania. Każdego dnia firmowe dane narażone są na ataki hakerów, uszkodzenia sprzętu czy działanie złośliwego kodu. W takich przypadkach kopie zapasowe bywają jedyną deską ratunku. Dlaczego tak ważne jest, by zlecić je specjalistom w swojej dziedzinie?

Kopie danych to bezpieczeństwo Twojej firmy

Kopie zapasowe powinny być, a często zdarza się, że nie są częścią polityki bezpieczeństwa Twojej firmy, nieważne czy jest to wielka korporacja czy małe przedsiębiorstwo. Dane to główny zasób każdej firmy, dlatego tworzenie backupu i jego regularne wykonywanie to konieczność.

Najczęstszą przyczyną utraty danych przez firmę jest:

  • kradzież sprzętu
  • nieświadome lub świadome skasowanie danych przez użytkownika
  • ataki hakerskie
  • migracja danych
  • zaszyfrowanie danych przez złośliwe oprogramowanie
  • awaria oprogramowania, sprzętu lub sieci

Dlaczego warto zlecić backup firmowych danych specjalistom w tej dziedzinie?

Przede wszystkim nie musisz dłużej martwić się o awarię nośnika z zapasowymi danymi. Ze względu na zewnętrzną lokalizację Twoja firma nie jest narażona na utratę ważnych plików. Posiadasz dostęp do danych z wielu urządzeń, w tym urządzeń mobilnych. Dodatkowo oszczędzasz pieniądze potrzebne na kupno własnych serwerów. Jak o dane przedsiębiorstw dbają firmy informatyczne? Głównie za pomocą ośrodków przetwarzania danych wyposażonych w dużą ilość serwerów. Zwykle stosuje się redundancję systemów, która podtrzymuje pracę infrastruktury IT. Dzięki temu wyklucza się ryzyko utraty danych i awarii sprzętu. Nad infrastrukturą serwerową i sieciową czuwa przez całą dobę wykwalifikowana kadra IT. Ponadto dla zapewnienia wyższego poziomu bezpieczeństwa kopie przechowywanych informacji są trzymane w sejfie pod ścisłą ochroną.

Jakie są koszty braku backupu?

Koszt utraty danych, których firma nie zabezpieczyła bywa ogromny. Niektóre przedsiębiorstwa przez długi czas nie są w stanie wrócić do stanu poprzedzającego awarię.

Już za kilkadziesiąt złotych miesięcznie możesz liczyć na podstawowe rozwiązanie backupowe, które dla wielu małych lub średnich firm jest wystarczające. A za kilkaset złotych miesięcznie można zapewnić swojej firmie bardzo dobrej jakości usługę, dzięki której masz pewność ciągłości biznesu, nawet w warunkach całkowitej utraty cyfrowych danych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email