Konfiguracja i administracja serwerów

Zarządzanie i administracja serwerów to opieka administracyjna nad infrastrukturą serwerową klienta, która znajduje się w chmurze lub dowolnej lokalizacji. Dzięki temu masz pewność, że nad Twoim serwerem czuwa profesjonalna ekipa. Dodatkowo oszczędzasz czas i pieniądze, ponieważ nie musisz zatrudniać administratora i możesz skupić się na tym na czym znasz się najlepiej – rozwoju swojego biznesu.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!

Zarządzanie serwerami w dowolnym miejscu

Obsługa serwerów przez naszych wyspecjalizowanych administratorów odbywa się w dowolnej lokalizacji nie tylko w Polsce, ale i na świecie (sprawujemy opiekę nad serwerami, które znajdują się w Polsce, Europie oraz na innych kontynentach). Fizyczna lokalizacja serwera nie ma dla nas znaczenia, ponieważ infrastrukturą zarządzamy zdalnie.

Konfiguracja serwerów firmowych to nasza specjalność. Wybór odpowiedniej infrastruktury IT oraz dobór odpowiednich technologii, indywidualnie dopasowanych do konkretnych potrzeb ma znaczący wpływ na funkcjonowanie niejednego przedsiębiorstwa, nie tylko ze względu na jego zyskowność, ale i konkurencyjność. Ma wpływ na redukcję kosztów, poprawienie wizerunku firmy, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki optymalizacji serwerów możliwe jest wykorzystanie w maksymalny sposób parametrów posiadanych przez Klienta zasobów serwerowych. Dodatkowo możliwe jest zwiększenie efektywności wykorzystania serwerów bez podnoszenia nakładów finansowych na ich rozbudowę.

 

Stały monitoring serwerów

Dzięki narzędziom najnowszej generacji do monitorowania serwerów możemy stale czuwać nad większością parametrów serwerów i urządzeń sieciowych. Sprawdzamy użycie procesorów, dysków, pamięci, usług oraz sieci. Analiza zdarzeń i logów pozwala na uchwycenie korelacji, które zachodzą między nimi oraz na bardzo szybką reakcję w przypadku wykrycia zdarzeń, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo sieci i infrastruktury.

 

Serwer firmowy, a wsparcie techniczne

Bez względu na to jaki serwer wybierzesz, ważne będzie profesjonalne wsparcie specjalistów z branży IT. Decydując się na miesięczny abonament zapewniasz swojej firmie bezpieczeństwo, wygodę i oszczędność. To zdecydowanie tańsze, a jednocześnie bardziej jakościowe rozwiązanie niż zatrudnienie na etat informatyka. Zamiast jednego specjalisty, zyskujesz dostęp do całego zespołu techników, którzy będą monitorować pracę serwera i zapewniać ogólne bezpieczeństwo wybranych procesów.  W przypadku awarii Klienci mają zapewnione natychmiastowe wsparcie.

 

Group IT – firma IT Poznań zapoznaj się z naszą ofertą!

Administracja serwerami Poznań i okolice

Jako Group IT oferujemy kompleksowe usługi w zakresie opieki informatycznej na rzecz klientów biznesowych – jest to między innymi administracja serwerami. Poznań jest prężnie rozwijającym się polskim miastem. W tutejszych biurowcach znajdziemy setki firm przechowujących swoje dane na firmowych, lub zewnętrznych serwerach. Jakość działania tych serwerów często pozostawia wiele do życzenia, a przecież z założenia wszystko miało być takie proste – i dla nas jest. Wiemy, że naszym klientom przede wszystkim zależy na prędkości, niezawodności oraz stabilności. Dlatego gwarantujemy wysoką jakość działania naszych serwerów i zapewniamy kompleksową obsługę informatyczną dla współpracujących z nami firm. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Outsourcing – opieka serwerami Poznań

Lepiej postawić na outsourcing czy samodzielnie prowadzić firmowe serwery? Cóż prowadzenie wewnątrzfirmowego serwera wiąże się z dużą inwestycją. Trzeba stworzyć zespół IT składający się z co najmniej trzech osób (oczywiście jeżeli zależy nam na stałym dostępie do firmowego serwera), kolejny krok to zakup zaawansowanego sprzętu komputerowego i przeznaczenie powierzchni biurowej na serwerownię. O wiele tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest powierzenie tego zadania firmie zewnętrznej – zapewniamy, że naszą specjalnością jest właśnie opieka nad serwerami. Poznań – to właśnie tu mieści się nasza siedziba. Dlatego współpraca z firmami z tego wspaniałego miasta to dla nas czysta przyjemność!

Zaufana obsługa informatyczna i opieka serwerami Poznań

Setki pozytywnych opinii – to one najlepiej świadczą o poziomie naszych usług. W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, które mieliśmy okazję wesprzeć w ramach usług takich jak instalacje systemów informatycznych, doradztwo przy zakupie sprzętu biurowego czy właśnie opieka serwerami. Poznań – kochamy to miasto równie mocno jak Wy. Wspólnie tworzymy tutejsza unikalną tkankę biznesowo-informatyczną.

Fachowa obsługa serwerów Poznań

Powolne ładowanie się baz danych i zacinające się programy firmowe takie jak system erp – to tylko dwie z wielu przesłanek o tym, że Twój firmowy serwer nie działa prawidłowo. Group IT ma własną wizję na to, jak powinna wyglądać fachowa obsługa serwerów – Poznań zasługuje na tę jakość! W Group IT rozumiemy potrzeby i problemy naszych klientów i nie pozwalamy sobie na to, aby nie mogli mieć oni dostępu do własnych danych. W razie awarii serwera od razu zostaje uruchomiony serwer zapasowy z kopią danych, a klient w praktyce nawet nie odczuwa skutków jakiejkolwiek awarii. Zapraszamy do kontaktu – przekonaj się jak szybko i niezawodnie może działać Twój firmowy serwer!