Konfiguracja i administracja serwerów

Zarządzanie i administracja serwerów to opieka administracyjna nad infrastrukturą serwerową klienta, która znajduje się w chmurze lub dowolnej lokalizacji. Dzięki temu masz pewność, że nad Twoim serwerem czuwa profesjonalna ekipa. Dodatkowo oszczędzasz czas i pieniądze, ponieważ nie musisz zatrudniać administratora i możesz skupić się na tym na czym znasz się najlepiej – rozwoju swojego biznesu.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!

Zarządzanie serwerami w dowolnym miejscu

 

Obsługa serwerów przez naszych wyspecjalizowanych administratorów odbywa się w dowolnej lokalizacji nie tylko w Polsce, ale i na świecie (sprawujemy opiekę nad serwerami, które znajdują się w Polsce, Europie oraz na innych kontynentach). Fizyczna lokalizacja serwera nie ma dla nas znaczenia, ponieważ infrastrukturą zarządzamy zdalnie.

Konfiguracja serwerów firmowych to nasza specjalność. Wybór odpowiedniej infrastruktury IT oraz dobór odpowiednich technologii, indywidualnie dopasowanych do konkretnych potrzeb ma znaczący wpływ na funkcjonowanie niejednego przedsiębiorstwa, nie tylko ze względu na jego zyskowność, ale i konkurencyjność. Ma wpływ na redukcję kosztów, poprawienie wizerunku firmy, a przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki optymalizacji serwerów możliwe jest wykorzystanie w maksymalny sposób parametrów posiadanych przez Klienta zasobów serwerowych. Dodatkowo możliwe jest zwiększenie efektywności wykorzystania serwerów bez podnoszenia nakładów finansowych na ich rozbudowę.

 

Stały monitoring serwerów

 

Dzięki narzędziom najnowszej generacji do monitorowania serwerów możemy stale czuwać nad większością parametrów serwerów i urządzeń sieciowych. Sprawdzamy użycie procesorów, dysków, pamięci, usług oraz sieci. Analiza zdarzeń i logów pozwala na uchwycenie korelacji, które zachodzą między nimi oraz na bardzo szybką reakcję w przypadku wykrycia zdarzeń, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo sieci i infrastruktury.

 

Serwer firmowy, a wsparcie techniczne

 

Bez względu na to jaki serwer wybierzesz, ważne będzie profesjonalne wsparcie specjalistów z branży IT. Decydując się na miesięczny abonament zapewniasz swojej firmie bezpieczeństwo, wygodę i oszczędność. To zdecydowanie tańsze, a jednocześnie bardziej jakościowe rozwiązanie niż zatrudnienie na etat informatyka. Zamiast jednego specjalisty, zyskujesz dostęp do całego zespołu techników, którzy będą monitorować pracę serwera i zapewniać ogólne bezpieczeństwo wybranych procesów.  W przypadku awarii Klienci mają zapewnione natychmiastowe wsparcie.