Kasa fiskalna

Elektroniczne urządzenie stanowi podstawę dla naszej sprzedaży. Dzięki niemu łatwo wprowadzamy oraz rejestrujemy wszelkie transakcje w przedsiębiorstwie. To jeden z pierwszych sprzętów, który powinniśmy wziąć pod uwagę zanim podejmiemy się kolejnych działań. Co warto o nim wiedzieć?

Gdzie znajdziemy zarejestrowane transakcje?

Otrzymujemy je na taśmie papierowej oraz paragonach klientów. Ponadto wszystkie transakcje rejestruje niekasowalna pamięć danego sprzętu. Mamy na myśli oczywiście pamięć fiskalną. Uzyskujemy jednocześnie wartość podatków od transakcji. Co istotne, kasę musimy obowiązkowo zafiskalizować zanim rozpoczniemy naszą sprzedaż.

Sprawnie działająca firma informatyczna

Kasa fiskalna a drukarka fiskalna – główne różnice

Po pierwsze, kasa fiskalna może działać całkowicie samodzielnie bez dodatkowego wspomagania. Sprzedaż zostaje zarejestrowana bezpośrednio na niej. To samo tyczy się drukowanych paragonów. Natomiast drukarka fiskalna wymaga użycia komputera, a także integracji z dedykowanym oprogramowaniem.

Duży wybór modeli i niższe koszty

Kasa fiskalna będzie świetnym wyborem dla osób początkujących, które posiadają niewielką liczbę pozycji w swoim asortymencie. Poza tym mamy do czynienia z ogromną ilością modeli. Sam zakup jest też opłacalny i doskonale spełniający swoją funkcję w mniejszych biznesach.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!