Wdrożenia systemów ERP

Niemal każde przedsiębiorstwo naturalnie dąży do rozwoju swojej działalności oraz maksymalizacji zysków. Nie da się tego zrobić bez odpowiedniej organizacji. W dobie dzisiejszego wpływu automatyzacji praktycznie nie ma możliwości funkcjonowania dużej firmy bez systemu ERP. Jako Group IT zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie powinno być przeprowadzone we właściwy sposób.

Sprawnie działająca firma informatyczna

Czym jest system ERP?

System ERP(z ang. Enterprise Resource Planning) implementowany dla Twojej firmy przez Group IT zdecydowanie ułatwia całą organizację jej funkcjonowania. Możliwość kontroli zasobów oraz ich zarządzania zsynchronizowana ze wszystkimi działami przyspiesza niemal wszystkie procesy zachodzące zarówno wewnątrz firmy, jak również przy okazji kontaktów z klientami i kontrahentami. Sprzedaż, magazyn, księgowość, finanse, rachunkowość, produkcja – wszystkie te obszary pracują na jednej bazie danych. Dzięki temu dane na temat jakichkolwiek zmian magazynowych automatycznie są dostępne dla działu sprzedaży bądź rachunkowości.

W jaki sposób powinno przebiegać wdrożenie systemu ERP?

Wygląda to analogicznie do wdrażania innych systemów i programów informatycznych, które również można znaleźć w naszej ofercie. Przede wszystkim należy ustalić wspólną wizję z klientem, aby rozwiązywać jakiekolwiek odmienne spojrzenie z różnej perspektywy. Następnie klient powinien zaakceptować wizję zaproponowaną przez firmę informatyczną, która rzecz jasna uwzględnia wszystkie wymagania samego klienta. Dalsze etapy polegają na konfiguracji oraz imporcie istniejących na serwerach danych. Kiedy są one we właściwy sposób zabezpieczone, wtedy dopiero rozpoczyna się sam proces instalacji. Po samym procesie wdrożenia, klient ma pełne wsparcie serwisowe przy okazji ewentualnych niedociągnięć. Oczywiście w pierwszym etapie funkcjonowania systemu ERP prowadzimy szeroko zakrojone testy efektywności systemu.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!

Czy istnieją jakiekolwiek wymagania sprzętowe?

W naszym obowiązku czujemy się zobowiązani nie tylko do implementacji różnych systemów IT, ale również odpowiedniej doradztwa oraz zakupu sprzętu komputerowego. W związku z tym wszystkie urządzenia powinny być kompatybilne do wszelkich aktualizacji oraz nowych rozwiązań. Taki przykład wyraźnie pokazuje, jak wiele korzyści może wynikać ze stałej współpracy z firmą IT.

Wdrożenie ERP Poznań i okolice

System ERP to z angielskiego Enterprise Resource Planning, czyli system do zarządzania zasobami przedsiębiorstwa. Co mamy na myśli, mówiąc o zasobach? Dosłownie wszystko – od zasobów kadrowych aż po zasoby magazynowe czy moce przerobowe każdej linii produkcyjnej w Twoim zakładzie. System ERP umożliwia sprawne i wygodne zarządzanie przedsiębiorstwem z poziomu komputera. Dzięki niemu właściciel firmy oraz uprawnione osoby mają stały wgląd w przebieg procesów firmowych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej dużych, średnich, a nawet małych firm decyduje się na wdrożenie ERP. Poznań zawsze był miastem innowacji, dlatego jako Group IT z ogromną przyjemnością wynosimy tutejsze firmy na wyższy poziom funkcjonowania. Nasi eksperci z ogromną chęcią zajmą się wdrożeniem systemu ERP w Twojej firmie – zapraszamy do kontaktu!

Na czym polega wdrożenie ERP

System ERP składa się z modułów odpowiedzialnych za funkcjonowanie poszczególnych działów firmy. Działanie każdego z tych modułów powinno być idealnie dopasowane do modelu działania firmy – to ważne, bo każde przedsiębiorstwo ma własne standardy funkcjonowania, a system ERP nie ma ich ani zmieniać, ani zaburzać, lecz je scyfryzować i ułatwiać ich przebieg. Wdrożenie ERP polega więc na konfiguracji systemu w taki sposób, aby był dopasowany niczym szyty na miarę garnitur. Taka usługa jest realizowana przez informatyka, a czasem nawet zespół informatyków – fachowców Group IT, którzy przenoszą firmę do sfery cyfrowej i krok po kroku dopasowują funkcje systemu do modelu funkcjonowania przedsiębiorstwa.

Ile trwa wdrożenie systemu ERP

Jak długo trwa wdrożenie systemu ERP? Na to pytanie nie ma niestety prostej odpowiedzi. Termin realizacji takiej usługi to zazwyczaj od kilku tygodni do nawet kilkunastu miesięcy. Warto jednak podkreślić jedną kwestię – pośpieszne i niedokładne wdrożenie systemu ERP wiąże się z pojawiającymi się później problemami i błędami, które mogą nie usprawniać a komplikować realizację procesów firmowych. Dlatego każdy system ERP wdrażamy zawsze sprawnie i w jak najkrótszym czasie, ale jednocześnie z maksymalną dokładnością.

Korzyści z wdrożenia systemów ERP w firmie

Właściciel firmy oraz osoby posiadające uprawnienia systemowe mogą w czasie rzeczywistym monitorować stan realizacji każdego zamówienia i wielkość załogi osobowej delegowanej do danego projektu. Mogą wydawać polecenia poszczególnym działom firmy i prowadzić korespondencję – zarówno wewnątrzfirmową, jak i tą z klientem. System umożliwia zarządzanie firmą z perspektywy komputera – jeżeli jest zainstalowany na serwerze zewnętrznym, to zarządzanie może być prowadzone z dowolnego miejsca na ziemi. Oprogramowanie może także wykonywać szczegółowe analizy, raporty i badania efektywności co znacznie odciąża dział HR w firmie. To tylko kilka podstawowych korzyści płynących z wdrożenia systemów ERP. Aby poznać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z naszym działem obsługi – eksperci Group IT chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania!