Wdrożenia programów informatycznych

Brak właściwej komunikacji pomiędzy klientem, a usługodawcą stanowi jeden z najczęstszych problemów. Jako Group iT zdajemy sobie z tego sprawę i oferujemy Państwu przeprowadzenie przez proces wdrożenia programów informatycznych. Sama definicja powinna zostać odpowiednio dopowiedziana i sprecyzowana w celu uniknięcia nieporozumień.

Sprawnie działająca firma informatyczna

Wdrożenia programów informatycznych – podstawowe informacje

O czym powinniśmy pamiętać przy okazji wdrożenia programów informatycznych? Przede wszystkim w naszej ofercie klient będzie w stanie znaleźć udostępnienie oprogramowania, odpowiednio dostosowanego pod potrzeby odbiorcy, a jednocześnie sprawnego i właściwie skonfigurowanego. W zależności od potrzeb naszego partnera, usługi oferowane przez Group IT wdrożenia programów informatycznych mogą również obejmować zarówno wybór i dostarczenie sprzętu elektronicznego, jak również ich konfigurację. Można porównać to do dobrze znanych usług outsourcingu.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!

Wieloetapowy proces

Jeżeli chcesz przeprowadzić wdrożenia programów informatycznych we właściwy sposób, jako Group IT dzielimy strategię na kilka części:

  • konsultacja strategii z klientem, aby skonfrontować potrzeby klienta z możliwościami firmy
  • konfiguracja niezbędnych urządzeń do potencjalnej aktualizacji, ponieważ niektóre rozwiązania sprzętowe mogą wymagać zmian
  • instalacja oprogramowania, która w stu procentach jest zależna od usługodawcy. Zakupem sprzętu może(nie musi) zostać obciążony klient, jednak sama instalacja spoczywa na barkach firmy wdrożeniowej.
  • konfiguracja samego oprogramowania, która ma na celu dostosowanie go pod indywidualne potrzeby klienta
  • dalsze sprawdzanie efektywności wdrożonego programu. Ciężko przewidzieć długość tego etapu, ponieważ nie ma dokładnie sprecyzowanej liczby testów niezbędnych do osiągnięcia optymalnego poziomu funkcjonowania oprogramowania.

Dlaczego warto?

Chociaż same wdrożenia programów informatycznych nie należą do skomplikowanych procesów, to jednak ich kluczowym aspektem powinna być chirurgiczna wręcz precyzja w wykonaniu tych zadań. Jakiekolwiek błędy mogą powodować opłakane skutki, zarówno finansowe, jak i organizacyjne z perspektywy klienta. Zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego też dokładamy wszelkich starań, żeby osiągnąć długotrwały efekt. Właściwie funkcjonujące programy dają naszej organizacji wiele możliwości rozwoju jeżeli chodzi o lepsze wykorzystanie czasu, co w dalszej perspektywie prawdopodobnie przełoży się na wzrost przychodów.