Blog

Rodzaje systemów alarmowych – podstawowe rozróżnienie

rodzaje systemów alarmowych

Systemy alarmowe to urządzenia, które pozwalają na stałe monitorowanie działań w danym obszarze. Dzięki zastosowanej technologii są bardzo skuteczne i od razu poinformują odpowiednie osoby, w razie wystąpienia niebezpiecznych sytuacji. Zdecydowanie warto wykorzystać je do ochrony swojego domu, firmy i innych wartościowych obiektów. Podpowiadamy jakie systemy alarmowe możesz wybrać dla siebie.

Spis treści:

  1. Jakie są rodzaje systemów alarmowych?
  2. Rodzaje systemów alarmowych odpowiednich dla firmy
  3. Systemy alarmowe rodzaje i skuteczność

Jakie są rodzaje systemów alarmowych?

Określenie system alarmowy używane jest w kontekście rozwiązania, które gwarantuje informowanie i monitorowanie zagrożeń. Można wyróżnić kilka rodzajów systemów:

  • systemy przeciwpożarowe – najczęściej wykorzystywane, wykrywają niebezpieczeństwo związane z pożarem, dzięki wbudowanym czujnikom dymu i ognia;
  • systemy antywłamaniowe – dzięki czujnikom magnetycznym i podczerwieni każda próba kradzieży zostanie zarejestrowana;
  • systemy antynapadowe – jest to połączenie systemów, które uruchamiane są po manualnym wywołaniu przez pilot lub przycisk;
  • systemy telewizji monitorowanej (CCTV) – wykorzystywane do stałego nadzoru obiektu przemysłowego;
  • systemy kontroli dostępu (SKD) – wykorzystywane w udzielaniu dostępu konkretnym osobom do danego obszaru, np. budynku lub pomieszczenia.

Rodzaje systemów alarmowych odpowiednich dla firmy

Dobrze dobrany system alarmowy do firmy zapewni bezpieczeństwo pracowników oraz całej organizacji. Jak wybrać monitoring do firmy, aby był odpowiednim uzupełnieniem innych środków ochrony? Przede wszystkim należy skupić się na potrzebach i oczekiwaniach wobec takiego systemu i indywidualnie dopasować do nich rodzaj. Istnieje taka możliwość, że wszystkie wymienione wyżej rodzaje będą potrzebne i konieczne, żeby utrzymać odpowiedni poziom bezpieczeństwa i jak najbardziej należy się wtedy na to zdecydować. Firma nie tylko musi chronić swoje zasoby, jak dokumenty, sprzęt i dostęp do ważnych informacji, musi przede wszystkim dać bezpieczeństwo pracownikom.

Systemy alarmowe rodzaje i skuteczność

Niezależnie od rodzaju systemu alarmowego jego skuteczność będzie zależna od kilku czynników. Warto postawić na wysoką jakość urządzenia, systemy alarmowe w Poznaniu gwarantują nowoczesne i bezawaryjne rozwiązania, które sprostają najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Ważny jest również poprawny montaż i osprzęt, który będzie odpowiadał za przekazywanie informacji do odpowiedniej jednostki. W wyborze skutecznego systemu należy kierować się również tym, gdzie będzie ono pełniło swoją funkcję, na zewnątrz, czy wewnątrz budynku, uwzględniając przy tym warunki atmosferyczne.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email