Plomba kasy fiskalnej

Ten element stanowi część ochrony kasy pod postacią ołowianego zabezpieczenia. Plomba zazwyczaj jest zakładana podczas procesu konserwacji kasy fiskalnej. Doświadczony specjalista wykonuje więc niezbędne czynności w trakcie trwających działań.

Co w przypadku uszkodzenia plomby?

W większości przypadków uszkodzenie plomby uznaje się jako próbę nieuprawnionego dostępu do modułu fiskalnego. Musimy mieć świadomość tego, że istnieje ryzyko nałożenia przez Urząd Skarbowy konkretnych sankcji. Numer plomby musi być czytelny, dlatego dokładnie sprawdzajmy, czy rzeczywiście tak jest. Sprawdź nasze kasy fiskalne Poznań i okoliczne miejscowości! Jeśli posiadacie kasę fiskalną z plombą, której nie jesteście pewni – zadzwoń do nas i umów się na konsultację.

 

Sprawnie działająca firma informatyczna

Kontroluj również zgodność z zapisami w książce kasy

Jeśli Twoja drukarka fiskalna nie jest wyposażona w program aplikacyjny, musisz regularnie kontrolować plombę na module fiskalnym. Ponadto serwisant kasy fiskalnej (sprawdzi wszelką zgodność z zapisami w książce kasy. Do tego sam serwis powinien sprawdzić, czy wszystkie zapisy dokonane przez nich do tej pory są zgodne.

Obudowa urządzenia a plomba

Generalnie nie musimy mieć większych obaw, ponieważ nowoczesne, innowacyjne urządzenia są niezwykle wytrzymałe na wszelkie czynniki zewnętrzne. Czasami jednak dochodzi do uszkodzenia, dlatego mamy do czynienia z wymogiem sprawdzenia obudowy, a przy tym plomby.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!