Paragon fiskalny

To element, kojarzący się wielu klientom ze zbędnym papierkiem, który odruchowo ląduje gdzieś w głębi kieszeni czy torebki. Jednak zarówno dla przedsiębiorcy, jak i nabywcy jest to ważny dokument, potwierdzający legalność samej sprzedaży. Najważniejszą funkcję pełni on jednak dla tego drugiego. Z jakich powodów?

Kwestia wymiany lub zwrotu

Dzięki paragonowi fiskalnemu posiadasz wspomniany już dowód sprzedaży, a co za tym idzie, możesz wymienić bądź zwrócić dany towar, opierając się właśnie o dany dokument. Coraz częściej znajdziemy paragony w formie elektronicznej dostarczonej na maila, ale przeważnie sprzedaż stacjonarna związana jest z klasycznym rozwiązaniem. Zatem dla przedsiębiorcy kasa fiskalna Poznań (czy też w każdej innej miejscowości) jest niezbędna aby rozpocząć sprzedaż.

Sprawnie działająca firma informatyczna

Co powinien zawierać paragon fiskalny?

Przede wszystkim powinniśmy bez problemu odszukać numer unikatowy kasy, nazwę oraz adres firmy, a także NIP użytkownika kasy. Poza tym zauważysz oczywiście konkretne dane o sprzedawanym towarze, jak również godzinę i datę dokonanego zakupu. Całość ułatwia więc szybką weryfikację transakcji.

Kasa fiskalna – cena i dodatkowe usługi

Czyli kasa fiskalna. Dzięki niej ewidencjonujemy sprzedaż, uzyskując również na bieżąco paragony fiskalne dla naszych klientów. To obowiązkowy element przedsiębiorstwa, rejestrujący sprzedaż każdego towaru bądź usługi. Wszystkie wykonywane operacje są zapisywane przy pomocy uprzedniej, jednorazowej fiskalizacji.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!