Okresowy raport fiskalny

W tym przypadku mowa zazwyczaj o raporcie miesięcznym bądź rocznym. Jednak należy wziąć pod uwagę, że to ten pierwszy jest zdecydowanie ważniejszy i przede wszystkim obowiązkowy. Okresowy raport fiskalny dostarcza nam konkretnych informacji na temat sprzedaży w danym okresie.

Co kryje się pod okresowym raportem fiskalnym?

To dokument fiskalny, składający się z danych sumarycznych, które dotyczą bezpośrednio obrotu oraz kwoty podatku za konkretny okres czasu – najczęściej miesiąc bądź rok. Takie zestawienie drukujemy na paragonie fiskalnym. Całość służy rozliczeniu podatkowemu. Kasy fiskalne online Poznań – pomożemy Ci w doborze odpowiedniego sprzętu!

Sprawnie działająca firma informatyczna

Kiedy wykonujemy raport miesięczny?

Gdy przyjrzymy się rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (§ 6 ust. 1 pkt 3), to przeczytamy, że podatnik zobowiązany jest wystawić raport fiskalny po zakończeniu sprzedaży w danym miesiącu. Nie można jednak przekroczyć terminu 25 dnia kolejnego miesiąca.

Czy można wydrukować raport miesięczny drugi raz?

Oczywiście! Tego typu raport nie ma właściwości zerujących jak w przypadku raportu dobowego. Jeżeli więc raport miesięczny ulegnie zniszczeniu bądź zwyczajnie go zgubisz, bez problemu wydrukujesz drugi raz taką samą wersję. Nie musisz mieć więc żadnych obaw.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!