Blog

Monitoring CCTV – co to jest?

Monitoring CCTV – co to jest?

Do czego służy monitoring CCTV? Na czym polega jego działanie? Jeżeli zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób funkcjonuje, informacje zawarte w poniższym poradniku powinny ułatwić Ci zaznajomienie się z tym tematem.

Spis treści:

  1. Monitoring CCTV: co to jest?
  2. System CCTV: co to jest i z czego się składa?
  3. CCTV analogowy i cyfrowy
  4. Jaki rodzaj monitoringu CCTV wybierasz?

Monitoring CCTV: co to jest?

Na początku skupmy się na tym, co oznacza właściwie CCTV. Otóż jest to skrót od angielskiej nazwy Closed Circuit Television, który określa urządzenia oraz oprogramowanie służące do monitorowania wizyjnego. Jest to swojego rodzaju telewizja wideo w obiegu zamkniętym, co oznacza, że jest dedykowana tylko dla wybranej grupy odbiorców. Nie jest zatem publicznie dostępna. Służy do monitorowania różnego rodzaju obiektów, np. tych przemysłowych lub firm.

System CCTV: co to jest i z czego się składa?

Skupmy się teraz na tym, jakie elementy są potrzebne do tego, aby mówić o systemie CCTV. Podstawą są tutaj oczywiście kamery. Niezbędny jest też rejestrator wideo oraz odpowiednie oprogramowanie, a także monitor lub telewizor. Potrzebne jest też urządzenie sterujące oraz sprzęt służący do zapisu danych. Może on przyjąć np. formę dysku zewnętrznego. Teraz, kiedy wiesz już, co to jest monitoring CCTV, warto przyjrzeć się też rozwiązaniom analogowym i cyfrowym.

CCTV analogowy i cyfrowy

Zanim zdecydujesz się na montaż monitoringu w Poznaniu, kluczowym aspektem będzie też wybranie odpowiedniego rodzaju połączenia. W zależności od tego, czy zdecydujesz się na sposób analogowy czy cyfrowy, możesz spodziewać się nieco odmiennych rezultatów. O czym konkretnie mowa? Otóż w przypadku sięgnięcia po kamery analogowe można oczekiwać nieco niżej jakości obrazu, który trafia do rejestratora dzięki tzw. kablowi koncentrycznemu. Nowocześniejszą alternatywę stanowią tu kamery cyfrowe. Zapewniają one już zdecydowanie lepszą jakość dźwięku i obrazu. W tym przypadku podłączenie odbywa się za pośrednictwem kabla sieciowego, albo też bezprzewodowo.

Jaki rodzaj monitoringu CCTV wybierasz?

Powyższy poradnik powinien przybliżyć Ci tematykę dotyczącą monitoringu CCTV. Na przestrzeni lat zaczął zdobywać coraz większą popularność. To świetne narzędzie, które sprawdzi się przy monitorowaniu różnego rodzaju obiektów. Jego celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa oraz mienia. Upowszechnienie tych rozwiązań przekłada się na większą przystępność cenową podstawowych modeli. Jeżeli chcesz skorzystać z tych możliwości, skontaktuj się z naszym przedstawicielem i umów się na bezpłatną konsultację!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email