Książka kasy fiskalnej

Dokument, który dostarczany jest wraz z kasą fiskalną stanowi bardzo ważny element miejsca prowadzenia sprzedaży. To właśnie dzięki książce kasy możemy umieszczać ważne adnotacje, dotyczące użytkowania sprzętu. Prowadzona regularnie pozwala uniknąć wielu problematycznych sytuacji.Dokument, który dostarczany jest wraz z kasą fiskalną stanowi bardzo ważny element miejsca prowadzenia sprzedaży. To właśnie dzięki książce kasy możemy umieszczać ważne adnotacje, dotyczące użytkowania sprzętu. Prowadzona regularnie pozwala uniknąć wielu problematycznych sytuacji.

Co tak właściwie wpisywać do książki kasy?

Tak jak już wspomnieliśmy, przede wszystkim wszelkie informacje, dotyczące sprzętu. Książka kasy fiskalnej online w Poznaniu lub innej miejscowości prowadzona regularnie dostarcza nam danych na temat użytkowania oraz serwisowania urządzenia. Znamy więc dokładną historię obiektu w razie nieprzewidzianej awarii. Właśnie z tego względu książka powinna być przechowywana tuż obok kasy.

Sprawnie działająca firma informatyczna

Warto wspomnieć tu o numerze ewidencyjnym

To właśnie ten numer nadawany jest przez konkretny Urząd Skarbowy. Jednak jakie ma on znaczenie dla naszej książki kasy? Oprócz oczywistego naniesienia numeru na kasę, musi on także znaleźć swoje miejsce właśnie w książce kasy, gdzie zostanie odnotowany.

Skutki braku książki

Jeżeli nie będziemy regularnie wpisywać przykładowo czynności serwisowych, może skutkować to utratą ulgi na zakup kasy. Ponadto może dojść do podważenia ewidencjonowania obrotu przez organ skarbowy, który jest w stanie uznać je za nieprawdziwe.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!