Blog

Kasy fiskalne online – terminy wymiany kas 2021

Mobilna kasa fiskalna Ergo 06

Już w styczniu 2021 pojawią się pewne zmiany, jeśli chodzi o prowadzenie swojego biznesu. Przede wszystkim wiele branż zostanie zobowiązanych do tego, aby rejestrować przeprowadzane transakcje za pośrednictwem kas fiskalnych online. Inni przedsiębiorcy natomiast będą musieli wprowadzić je dopiero w lipcu. Warto wiedzieć, kogo obowiązywać to będzie w pierwszej kolejności.

Kasy fiskalne online – nowe terminy

Wraz z rozporządzeniem z czerwca 2020 roku pojawił się nowy termin wymiany kas. Kasy fiskalne online w wielu przypadkach będą musiały zostać wymienione już 1 stycznia 2021 roku. Kto będzie musiał się do tego zastosować? Przede wszystkim branże, które świadczą usługi związane z wyżywieniem stacjonarnym. Niezależnie od tego, czy jest to działalność stała, krótkoterminowa czy jedynie sezonowa. 1 stycznia nowe kasy fiskalne wprowadzą także sprzedawcy węgla, brykietu oraz tym podobnych paliw, które wytwarzane są właśnie z węgla, węgla brunatnego czy koksu.

Kto musi zainstalować kasy fiskalne online od lipca?

Wiele z innych branży również musi zainstalować kasy fiskalne online, ale mają oni czas aż do 1 lipca 2021 roku. Z takiej kasy będą musieli skorzystać wszyscy ci, którzy zajmują się fryzjerstwem, kosmetologią, branżą budowlaną, działalnością lekarską, dentystyczną czy prawniczą, a także niektóre obiekty, które zajmują się poprawą kondycji fizycznej. Warto jednak zająć się tym tematem już nieco wcześniej, aby wraz z nadejściem lipca być pewnym, że wszystko jest odpowiednio zorganizowane i działa.

Oferta specjalna

 

Przy zakupie do końca stycznia 2021 fiskalizacja i szkolenie w specjalnej cenie! Skontaktuj się z nami!


Przy zakupie kasy on-line przysługuje ulga wynosząca 90% jej ceny netto, nie więcej jednak niż 700 zł!Czy kasy fiskalne online pojawią się także dla innych branż?

Cały czas pojawiają się nowe projekty, które mają na celu regulować korzystanie ze wspomnianych już kas fiskalnych online. Według wstępnych rozporządzeń najpóźniej do 2023 roku, z kas online korzystać mają także przedstawiciele innych branży. W tej chwili jednak dokładne terminy nie są jeszcze znane, a więc najlepszym pomysłem jest po prostu śledzenie na bieżąco pojawiających się rozporządzeń oraz ich planów. Tradycyjne kasy fiskalne, które umożliwiają papierowy zapis, zostały wycofane ze sprzedaży już w 2019 roku. To właśnie dlatego szacuje się, że od 2023 roku w sprzedaży będą już tylko i wyłącznie kasy fiskalne online. Przedsiębiorcy, którzy w tej chwili pracują jeszcze na tradycyjnych kasach, będą mogli to robić jeszcze przez nieco ponad dwa lata. Warto śledzić branżowe nowości, aby wiedzieć, kiedy w ostatecznym terminie zgłosić się do wymiany swojej tradycyjnej kasy fiskalnej na jej nową, elektroniczną wersję.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email