Blog

Kasy fiskalne online 2021 – nowy termin wymiany kas. AKTUALIZACJA

Mobilna kasa fiskalna Ergo 06

Wraz z 1 stycznia 2021 roku, za sprawą rozporządzenia, szereg różnorodnych branż został zobowiązany do rejestrowania transakcji za pomocą kas fiskalnych online. Jednak dzisiaj powiemy o tych przedsiębiorcach, którzy mogą skorzystać z dodatkowego terminu lipcowego, który nadejdzie wbrew pozorom błyskawicznie. Zachęcamy więc, by wymienić kasę zawczasu, aby potem nie spotkała nas niemiła niespodzianka na ostatnią chwilę.

Spis treści:

  1. Lipiec jako termin ostateczny
  2. Co z resztą przedsiębiorców?
  3. Warto też wspomnieć o zwrocie za kasę fiskalną

Lipiec jako termin ostateczny

W naszym wcześniejszym artykule wymienialiśmy powód, dla którego tak wiele branż musi wymienić swoje kasy fiskalne. Chodziło dokładnie o ustawę o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach. Nowe przepisy narzuciły więc przedsiębiorcom zastosowanie się do nich. Pandemia odmieniła bieg zdarzeń, a terminy zostały przesunięte na 1 stycznia 2021 roku, jak również 1 lipca 2021 roku. Dziś oczywiście zajmiemy się nadchodzącą datą 1 lipca. Kto musi wtedy zainstalować kasę fiskalną online? Należy wymienić tu podmioty, świadczące usługi kosmetyczne, fryzjerskie, budowlane prawnicze, w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów oraz związanych z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

Co z resztą przedsiębiorców?

Obecnie nie ma dostępnych informacji, dotyczących tego, którzy kolejni przedsiębiorcy będą musieli wymienić tradycyjną kasę fiskalną na online. Terminy także nie zostały uwzględnione. Jednak zgodnie z zapisem, stare wersje wykluczono ze sprzedaży w 2019 roku. Natomiast w 2023 roku musimy spodziewać się sprzedaży tylko i wyłącznie kas fiskalnych online. Niestety, 2 lata miną niesamowicie szybko, już teraz jesteśmy coraz bliżej 2022 roku. Obserwuj bieżące rozporządzenia, aby nie pominąć tak istotnej kwestii.

Jeżeli powinieneś zainstalować kasę fiskalną online – sprawdź naszą ofertę!

Warto też wspomnieć o możliwym zwrocie za kasę fiskalną

No właśnie, nie ma tego złego, ponieważ jesteś w stanie rozliczyć ulgę na zakup kasy fiskalnej online. Jakie wymogi należy spełnić? Warunek stanowi rozpoczęcie prowadzenia ewidencji sprzedaży przez podatnika przy użyciu kasy rejestrującej zakupionej w okresie obowiązywania potwierdzenia. No i dodatkowo musimy uwzględnić posiadanie faktury, która potwierdzi rzeczywisty zakup kasy rejestrującej. Nie obejdzie się bez dowodu zapłaty całej sumy należności. Możesz więc odliczyć od podatku należnego kwoty na zakup każdej kasy rejestrującej, osiągając 90% jej ceny zakupu.

Dowiedz się więcej na temat ulgi w jednym z naszych tekstów. Zajmij się też wymianą kasy, by nie mieć potem dodatkowych zmartwień. Trzymamy kciuki!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email