Blog

Kasa fiskalna dla usług budowlanych

Kasa fiskalna dla usług budowlanych

Obowiązujące w Polsce rozporządzenia jasno wymagają posiadania kas fiskalnych w przypadku większości przedsiębiorców. Oczywiście istnieją od tego wyjątki, ale nie są one zbyt liczne. Kasy tego typu są niezbędne również w przypadku świadczenia usług budowlanych. Warto wiedzieć, na jaką kasę się zdecydować i kiedy jest ona niezbędna.

Chcesz dowiedzieć się jaką kasę fiskalną wybrać? Zapraszamy do kontaktu

Kiedy niezbędne jest posiadanie kasy fiskalnej w prowadzeniu usług budowlanych?

Obowiązek korzystania z kas fiskalnych pojawia się, wtedy gdy przedsiębiorca świadczy usługi lub sprzedaje towary na rzecz osób prywatnych, które nie posiadają własnej działalności gospodarczej. Wyjątkiem są przedsiębiorcy z usług budowlanych, którzy nie generują kosztów wyższych niż 20 000 złotych netto rocznie za usługi, które oferują. Zwolnienie z kas obowiązuje również, wtedy gdy płatności dokonywane są w sposób online. Większość firm budowlanych musi jednak zainwestować w taką kasę.

Czym kierować się podczas wyboru i zakupu kasy fiskalnej?

Z całą pewnością istnieje kilka kwestii, które koniecznie należy wziąć pod uwagę podczas wyboru oraz dokonywania zakupu takiej kasy fiskalnej. W głównej mierze powinny być one konkretnie dobrane pod kątem świadczonych usług oraz charakterystyki pracy. Czy miejsce pracy jest stałe, czy może zmienia się? Jeśli miejsce pracy jest stabilne, z całą pewnością zdecydować się można na kasę zamontowaną w jednym miejscu. Pamiętać jednak trzeba o tym, że w taki sposób jest ona niemobilna, a co za tym idzie, nie można zabrać jej ze sobą. W przypadku pracy w różnych miejscach oraz warunkach, z całą pewnością warto zdecydować się jednak na kasę fiskalną online przenośną i lekką. Jeśli będzie ona niewielkich gabarytów, będzie można zabrać ją w każde miejsce i tym samym na każdy plac budowy. Wielu przedsiębiorców wybiera właśnie takie rozwiązanie.

Intuicyjność i moc kasy fiskalnej

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że odpowiednio dobrana kasa fiskalna powinna być również w pełni intuicyjna. Zdecydowanie ułatwi to pracę i sprawi, że z obsługą kasy fiskalnej poradzi sobie dosłownie każdy. Oczywiście ten sprzęt powinien cechować się również wysoką mocą. Nie zawsze istnieje bowiem możliwość podłączenia kasy do ładowania. Zwłaszcza, wtedy gdy przebywa się dużo poza swoim biurem i pozostaje się na miejscu budowy. W takim przypadku na pewno niezawodny będzie wydajny akumulator, który wytrzyma w dobrej kondycji nawet cały dzień. Dobry i przede wszystkim świadomy wybór kasy fiskalnej to inwestycja na bardzo długi czas, która na pewno w końcu się opłaci.

Pomożemy dobrać Ci odpowiednią kasę fiskalną

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email