Blog

Kasa fiskalna dla prawników

Kasa fiskalna dla prawników

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce zapisami prawnymi, wszyscy przedsiębiorcy, którzy sprzedają swoje usługi lub towary osobom fizycznym, które nie prowadzą działalności gospodarczej lub nie są rolnikami, swoje transakcje dokumentować muszą przy pomocy kasy fiskalnej online. Prawnicy również znaleźli się w tej grupie.

Chcesz dowiedzieć się jaką kasę fiskalną wybrać? Zapraszamy do kontaktu

Czy wszyscy prawnicy muszą korzystać z kas fiskalnych?

Także w tym przypadku ta kwestia nie jest tak oczywista. Istnieją bowiem sytuacje, w których prawnicy zwolnieni są z posiadania kas fiskalnych i rozliczania się w ten sposób. Do wyjątków należą więc prawnicy, którzy pracują przez internet, czyli porad udzielają jedynie telefonicznie lub za pośrednictwem wiadomości, ale także ci, którzy pracują z ramienia kancelarii, która obsługuje jedynie firmy, świadczy pomoc „z urzędu” lub pracuje dla osób prywatnych, ale na zlecenie danej instytucji, która ponosi tego koszty.

Czym kierować się podczas wyboru kasy fiskalnej?

Zdarza się, że prawnicy pracują w ciągłym ruchu, przenosząc się między kancelariami. To dlatego idealna dla nich kasa fiskalna powinna spełniać pewne kryteria, które znacząco ułatwią i uprzyjemnią pracę. Wśród takich podstawowych kryteriów, z całą pewnością jest mobilność i lekkość. Kasa fiskalna nie powinna być zbyt dużych gabarytów. Dzięki temu zawsze będzie można zabrać ją ze sobą na spotkanie, czy do innej kancelarii. Z tego też powodu nie może być montowana na stałe. Dużą rolę na pewno odgrywa także jej intuicyjność. Im jest ona prostsza w obsłudze, tym lepszą spełnia rolę. Nawet proste kasy fiskalne posiadają skróty klawiszowe. Dzięki temu podpisać można daną usługę pod konkretny klawisz i od razu drukować paragon adekwatny do uzyskanej porady. Znacznie skraca to cały proces i jest dużym ułatwieniem.

Metody płatności

Coraz więcej osób płaci za usługi, czy towar za pomocą karty płatniczej. Z tego też powodu zdarza się, że klienci omijają miejsca i usługodawców, którzy uniemożliwiają im taką płatność. Aby ułatwić życie i sobie i swoim klientom, z całą pewnością prawnicy powinni zainwestować w terminale, które automatycznie łączą się z kasą fiskalną. Dzięki temu praca będzie szybsza, a klient usatysfakcjonowany, ponieważ nie będzie musiał specjalnie pobierać gotówki.

Pomożemy dobrać Ci odpowiednią kasę fiskalną

 

Formularz
kontaktowy

Do każdej firmy podchodzimy kompleksowo, starając się zapewnić pełen wachlarz usług informatycznych.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email