Blog

Kasa fiskalna dla lekarzy i dentystów

Kasa fiskalna dla lekarzy i dentystów

Obowiązujące w Polsce prawo sprawia, że każdy przedsiębiorca, który świadczy usługi na rzecz innych osób lub sprzedaje swoje towary, ale nie posiada działalności gospodarczej, jak najbardziej musi rejestrować transakcje przy użyciu kas fiskalnych. Z tego obowiązku zwolnione są tylko niektóre osoby. Na przykład te, które działają tylko w internecie.

Chcesz dowiedzieć się jaką kasę fiskalną wybrać? Zapraszamy do kontaktu

Jaka powinna być idealna kasa dla lekarzy i dentystów?

Często obowiązek korzystania z kas fiskalnych dotyczy również lekarzy oraz dentystów. Na całe szczęście rynek w tej chwili oferuje naprawdę wiele modeli kas, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie taką, która spełnia jego oczekiwania. Zdarza się jednak, że lekarz, czy dentysta pracuje w różnych klinikach, czy gabinetach. W związku z tym idealna kasa musi być w miarę możliwości lekka oraz w pełni mobilna. Nie może to być więc kasa przymocowana do jakiegoś miejsca na stałe. Dodatkowym atutem jest, to gdy kasa jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Dzięki temu lekarz nie musi poświęcać dużo czasu na naukę jej oraz samo jej obsługiwanie, gdyż nie to w głównej mierze należy do jego obowiązków.

Czy warto inwestować w kasę z przelicznikiem walut?

Coraz częściej zdarza się zjawisko, które określane jest mianem turystyki medycznej. Dochodzi do niego, wtedy gdy lekarz wyjeżdża na jakiś czas pracować za granicą. Oprócz tego zdarza się również, że do prywatnego lekarza trafiają osoby z innych krajów, które w Polsce były przejazdem lub na wakacjach. Kasy fiskalne online Poznań oraz okolicznie miejscowości mogą spotkać się z taką sytuacją. Często takie osoby posługują się zagraniczną kartą płatniczą. W ich przypadku przewalutowanie odgrywać może sporą rolę. Z tego też powodu warto kupić kasę fiskalną, która posiada przelicznik walut, a co za tym idzie, na paragonie pojawia się informacja o zapłacie w złotówkach oraz innej walucie. Dzięki temu pacjent od razu ma podgląd na wartość usługi.

Wydajność i szybkość

Zdarza się, że lekarz, czy dentysta pozostaje w pracy przez większą część dnia. Nie zawsze jednak taką kasę można naładować. W związku z tym bardzo dużą rolę odgrywa wydajny akumulator. Pozwala on na ciągłe korzystanie z kasy fiskalnej bez obawy, że wkrótce się ona rozładuje. Liczy się także szybkość związana nie tylko z samą jej działalnością, ale także szybkość w kontekście zmiany rolki papieru. W tym wypadku warto wybierać modele podstawowe, które są o wiele bardziej intuicyjne i proste w obsłudze. Należy pamiętać także, że kasa fiskalna to potwierdzenie legalności wykonywania swojej usługi, a więc ważne jest, aby pamiętać o jej dobrym wyborze i przemyślanym zakupie.

Pomożemy dobrać Ci odpowiednią kasę fiskalną

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email