Blog

Kasa fiskalna dla fryzjerów i kosmetyków

Kasa fiskalna dla fryzjerów i kosmetyków

Według rozporządzenia Ministra Finansów, zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej nie dotyczą usług fryzjerskich i kosmetycznych. Każdy przedsiębiorca, który świadczy takie usługi, musi więc posiadać więc kasę fiskalną, niezależnie od obrotów. Sprawdź, jak wybrać urządzenie idealne.

Chcesz dowiedzieć się jaką kasę fiskalną wybrać? Zapraszamy do kontaktu

Kasy fiskalne online – nowy obowiązek

W związku ze zmianami w przepisach niektóre branże są zobowiązane do używania nowego rodzaju kas fiskalnych, kas online. Komunikują się one za pośrednictwem internetu z Centralnym Repozytorium Kas, przesyłając dane sprzedażowe bezpośrednio na serwery Ministerstwa Finansów. Obowiązek wymiany jest jednak wprowadzany stopniowo. Dla branży fryzjerskiej i kosmetycznej ostatecznym terminem jest 1 lipca 2021 roku. Co prawda, kasy z zapisem papierowym i elektronicznym będą jeszcze w sprzedaży do 2022 roku, ale nie każdy będzie mógł z nich korzystać. Jeśli rozpoczynasz więc działalność, postaw na kasę online, oszczędzisz sobie w ten sposób konieczności wymiany urządzenia.

Jaka kasa fiskalna będzie najlepsza?

Dla branż fryzjerskich i kosmetycznych najlepszym wyborem są urządzenia małe. Ze względu na niewielką ilość wystawianych paragonów salon fryzjerski czy kosmetyczny nie potrzebuje urządzeń nadzwyczaj kompleksowych i rozbudowanych. Sama szybkość druku nie ma też w tym wypadku większego znaczenia. Warto postawić na sprzęt kompaktowy, mobilny i prosty w obsłudze. Dzięki mobilności i niewielkim rozmiarom kasa nie będzie musiała szpecić salonu i z powodzeniem będzie mogła być przechowywana w szufladzie lub pod recepcyjnym blatem. Najważniejszą cechą kasy fiskalnej online jest jednak jej niezawodność. Dlatego wybierz urządzenie sprawdzonego producenta, objęte gwarancją i posiadające profesjonalny, firmowy serwis.

Przydatne funkcje kasy fiskalnej

Ze względu na charakter usług fryzjerskich i kosmetycznych, ilość rejestrowanych na kasie pozycji zamyka się zazwyczaj w kilkunastu pozycjach. Dlatego, ze względu na własną wygodę, warto wybrać urządzenie posiadające klawisze skrótów, pod którymi można ustawić najczęściej sprzedawane usługi. Dużym ułatwieniem jest też bezpośrednia komunikacja kasy fiskalnej z terminalem płatniczym. Udostępnienie klientom możliwości płacenia kartą to dzisiaj podstawa, a dzięki komunikacji kasy z terminalem ryzyko wpisania niepoprawnej kwoty praktycznie nie istnieje. Warto też zwrócić uwagę na szerokość wydruku, szeroki paragon jest po prostu czytelniejszy i wygląda bardziej profesjonalnie.

W wyborze i uruchomieniu kasy fiskalnej może też pomóc Ci profesjonalna firma, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z nami! Z pewnością znajdziemy rozwiązanie idealne dla Twojego biznesu.

Pomożemy dobrać Ci odpowiednią kasę fiskalną

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email