Blog

Kasa fiskalna dla firm prowadzących sprzedaż przez internet – czy jest wymagana?

groupit

Czy kasa fiskalna dla firm, które prowadzą sprzedaż internetową, jest wymagana? To jedno z najczęściej zadawanych w tym temacie pytań. To dlatego warto sprawdzić, kiedy faktycznie jest ona niezbędna, a kiedy można z niej zrezygnować. Dobrą wiadomością na pewno jest to, że aktualnie jednak większość firm ze sprzedażą internetową, nie potrzebuje takiej kasy fiskalnej.

Spis treści:

  1. Kiedy nie trzeba posiadać kasy fiskalnej?
  2. Jakie to są warunki?
  3. Kiedy posiadanie kasy fiskalnej w sklepie online jest konieczne

Kiedy nie trzeba posiadać kasy fiskalnej?

W przypadku sklepów prowadzonych przez internet, które oferują sprzedaż internetową, posiadanie kasy fiskalnej nie zawsze jest konieczne. Warto więc wiedzieć, w jakich przypadkach można z tego zrezygnować. Aby nie posiadać obowiązku kasy fiskalnej, konieczne jest, aby przedsiębiorca spełniał wymienione poniżej kryteria, które zwalniają go z tej konieczności.

Potrzebna Ci kasa fiskalna? Sprawdź naszą ofertę!

Jakie to są warunki?

Zgodnie z aktualnymi wytycznymi, nie każdy przedsiębiorca, który działa online, ma obowiązek posiadania kasy fiskalnej. Zwalniają go z tego trzy wytyczne. Przede wszystkim, dostawa towarów musi odbywać się jedynie w systemie wysyłkowym. Oprócz tego klient nabywający towar w takim sklepie zobowiązany jest do dokonania płatności poprzez pocztę, bank, albo spółdzielczą kasę oszczędnościowo-kredytową. To jednak nie wszystko. Prowadzona musi być także skrupulatna dokumentacja. To z niej, oraz z ewidencji, jasno musi wynikać jakiej czynności dotyczyła ta zapłata, a także na czyją rzecz została ona dokonana. Po spełnieniu tych trzech kwestii, możliwe jest zniesienie obowiązku korzystania z kasy fiskalnej. Dla wielu osób działających jedynie online, jest to zdecydowanie spore ułatwienie, a więc zawsze warto sprawdzać, czy w przypadku własnej, konkretnej firmy, jest to możliwe. Dodatkowo prowadząc działalność w internecie, nie podlega się ograniczeniom, a więc nawet po przekroczeniu kwoty dochodu nadal nie trzeba zakładać kasy fiskalnej.

Kiedy posiadanie kasy fiskalnej w sklepie online jest konieczne

Nawet jeśli sklep nie ma możliwości osobistego odbioru towaru, ani płatności za niego gotówką, i tak istnieją wyjątki, gdy taką kasę fiskalną trzeba założyć. Kasa fiskalna obowiązuje przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż produktów, które podlegają ewidencji sprzedaży. Do takich produktów zaliczyć można między innymi wyroby tytoniowe, alkoholowe, perfumy, sprzęty telefoniczne, czy radiowe i wiele więcej. Warto na bieżąco sprawdzać zmieniające się rozporządzenia.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email