Blog

E-paragon – co to takiego? Kiedy możemy otrzymać e-paragon? Sprawdź!

E-paragon - co to takiego? Kiedy możemy otrzymać e-paragon? Sprawdź!

W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się o tak zwanych e-paragonach, czyli paragonach w pełni elektronicznych. Oznacza to, iż nie są one w ogóle drukowane, tylko dostarczane klientowi za pośrednictwem smsa, albo e-maila. Aby jednak móc go wystawić, niezbędna będzie do tego kasa online, albo wirtualna.

Spis treści:

  1. Czym jest e-paragon?
  2. Jak wystawiane są e-paragony?
  3. Kasy online dla niektórych są obowiązkowe

Czym jest e-paragon?

Każdy, kto robi zakupy, czy korzysta z usług, z całą pewnością doskonale obeznany jest z drukowanymi, papierowymi paragonami. E-paragony to jednak dla wielu osób całkowita nowość i nie za bardzo zdają sobie sprawę z tego, w jaki sposób one działają. Warto więc od razu zaznaczyć, że e-paragon zawiera wszystkie dokładnie te same informacje, co paragon drukowany i wręczany przy zakupie, z tą różnicą, że dostarczany jest za pośrednictwem smsa, albo e-maila. Jest to możliwe dzięki odpowiednim urządzeniom fiskalnym, które przesyłają od razu dane na podany adres. Dodatkowo klient uzyskuje paragon w wybrany przez siebie sposób, na wybrany adres, bądź nośnik.

Potrzebna Ci kasa fiskalna online dla Twojego biznesu? Sprawdź naszą ofertę!

Jak wystawiane są e-paragony?

Aby móc wystawić e-paragon, sprzedawca musi posiadać nowoczesną kasę fiskalną, która dodatkowo posiada homologację Głównego Urzędu Miar. Obecnie dostępne są dwa rodzaje takich kas. Mianowicie kasa wirtualna, która w rzeczy samej przypomina oprogramowanie, a także kasa online. Kasa online jest zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem. Z tych wirtualnych mogą korzystać bowiem tylko niektórzy przedsiębiorcy i wszystko jest dokładnie określone. Różnica między nimi jest naprawdę solidna. Przede wszystkim kasy wirtualne są rodzajem oprogramowania, które ściąga się na telefon, czy komputer, podczas gdy kasy online to urządzenie, które jest niezwykle zbliżone do normalnej kasy fiskalnej.

Kasy online dla niektórych są obowiązkowe

Wraz ze zmieniającymi się przepisami pojawiło się rozporządzenie dotyczące tego, że dla niektórych przedsiębiorców, kasy online są już obowiązkowe. Wśród takich przedsiębiorców wskazać można, chociażby stacje benzynowe, hotele, gastronomię, czy salony kosmetyczne. Lista jednak jest stosunkowo długa, a więc bardzo ważne jest to, aby przejrzeć obowiązujące prawo i sprawdzić, kiedy zastosowanie takiej kasy będzie konieczne, jak i konieczne będzie dostarczanie swoim klientom e-paragonów, które być może są rozwiązaniem przyszłości. Szybkim, użytecznym, a do tego również bardzo ekologicznym.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email