Dobowy raport fiskalny

Dzięki raportowi fiskalnemu jesteśmy w stanie bez problemu zadbać o nasze finanse. Dobowy raport fiskalny stanowi podsumowanie dnia, generując najważniejsze informacje, dotyczące sprzedaży. Drukowany jest regularnie, aby móc sprawować kontrolę nad ewidencją.

Czym jest dokładnie dobowy raport fiskalny?

To dokument fiskalny, składający się z danych sumarycznych, które dotyczą bezpośrednio obrotu oraz kwoty podatku za konkretny dzień. Dobowy raport zapisywany jest w pamięci kasy fiskalnej, dlatego takie zestawienie drukujemy na zwykłym paragonie. Paragon posiada także logo fiskalne, jak również numer unikatowy.

Sprawdź także – Kasy fiskalne online

Sprawnie działająca firma informatyczna

Kiedy wykonuje się dobowy raport fiskalny?

Gdy przyjrzymy się rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie kas rejestrujących (§ 6 ust. 1 pkt 3), to przeczytamy, że podatnik zobowiązany jest wystawić raport fiskalny dobowy po zakończeniu sprzedaży. Jednak musi on zostać wystawiony maksymalnie przed pierwszą sprzedażą dnia następnego. Teoretycznie więc możemy wydrukować raport nawet rano, o czym należy wtedy koniecznie pamiętać.

Co zrobić, gdy jednak zapomnimy o dobowym raporcie fiskalnym?

Możesz wykonać go bez problemu rano przed pierwszą sprzedażą. Jeżeli natomiast już do niej doszło, drukując pod koniec dnia kolejny raport dobowy, otrzymasz po prostu dwa. Widnieć będzie ta sama data, ale całkowicie inny numer. Jeden z wydrukowanych raportów uznajemy jako ten za dzień poprzedni.

Sprawdź nas!

Konsultacje i doradztwo są za darmo!