Blog

Dobieranie papieru do kasy fiskalnej

papier do kasy fiskalnej

Każdy przedsiębiorca, który zajmuje się sprzedażą lub świadczeniem usług na koniec transakcji musi wystawić paragon fiskalny. Do tego potrzebne będzie urządzenie, czyli kasa fiskalna, jak i papier, który musi być do niej odpowiednio dopasowany.

Spis treści:

  1. Jak działa papier termoaktywny?
  2. Jak włożyć rolkę do kasy fiskalnej?
  3. Gdzie kupić rolki do kasy fiskalnej?

Jak działa papier termoaktywny?

Nie jest możliwe zastosowanie papieru termoaktywnego do każdego urządzenia. Konieczny jest do tego sprzęt, który posiada stosowne głowice. Zapis na papierze termoaktywnym powstaje bowiem za pomocą grzałek termicznych. Takie rolki posiadają specjalną warstwę, która składa się z termoaktywnej substancji. Dzięki temu poprzez podgrzanie substancja ta ulega utlenianiu i powstaje monochromatyczny zapis. Paragony te trzeba przechowywać z dala od promieni słonecznych oraz pamiętać o zachowaniu odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu, w którym się znajdują, by zapis na nich powstały pozostał nienaruszony przez cały wymagany okres przechowywania.

Jak włożyć rolkę do kasy fiskalnej?

W codziennej pracy wymiana rolki w kasie fiskalnej nie jest nowością. Jak sprawnie sobie z tym poradzić, by klient jak najkrócej oczekiwał na wydanie paragonu? Czynność ta jest niezwykle intuicyjna. Pierwszym krokiem w trakcie wkładania rolki do kasy fiskalnej jest uniesienie pokrywy, która chroni papier od czynników zewnętrznych. W przypadku kas wyposażonych w głowicę termiczną konieczne jest także jej uniesienie. Następnie trzeba wyjąć zużytą rolkę, włożyć nową oraz rozwinąć ją na kilka centymetrów i wysunąć jej początek. Ważne jest, aby rolka rozwijała się od dołu do góry. Ostatnim etapem jest opuszczenie głowicy termicznej oraz zamknięcie pokrywy. Najlepiej wykonać próbny wydruk, dzięki któremu będzie wiadomo, że czynność została dobrze wykonana.

Gdzie kupić rolki do kasy fiskalnej?

Przed zakupem rolek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na markę kasy fiskalnej oraz na to, jaki rozmiar będzie do niej pasował. Rolki do kas fiskalnych są dostępne praktycznie na każdym kroku. Przede wszystkim ze względu na to, że wielu przedsiębiorców na co dzień z nich korzysta. Dostępne są w sklepach papierniczych, sklepach z artykułami biurowymi, hurtowniach papierniczych zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Warto korzystać ze sprawdzonych źródeł i dystrybutorów, dlatego my również dostarczamy rolki do kasy fiskalnej. Dzięki temu w szybki sposób uzyskasz dostęp do rolek, które idealnie będą pasowały do Twojej kasy fiskalnej.

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email