Blog

Ceny kas fiskalnych – od czego zależą?

Ceny kas fiskalnych - od czego zależą

Oferta kas fiskalnych jest obecnie niezwykle bogata. Ich ceny wahają się od ok. 1000 zł do 3500 zł. To, ile trzeba zapłacić za urządzenie fiskalne zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia i rodzaju prowadzonej działalności. Jakie jeszcze czynniki wpływają na cenę kasy fiskalnej? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule.

  1. Wielkość kasy fiskalnej
  2. Funkcjonalność urządzenia
  3. Kilka słów o kasie online

Wielkość kasy fiskalnej

Wybierając kasę fiskalną warto zawczasu zastanowić się, jaka mniej więcej ilość paragonów będzie wystawiana w miesiącu. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność, to będzie ich z pewnością znacznie mniej niż np. w restauracji lub sklepie monopolowym. Wielkość i możliwości rozbudowy urządzenia mają zdecydowanie największy wpływ na jego cenę. Droższe kasy fiskalne dają możliwość wprowadzania dodatkowych kodów kreskowych. Reasumując: im większa i bardziej rozbudowana kasa, tym jej cena jest wyższa.

Funkcjonalność urządzenia

Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na cenę kasy fiskalnej jest jego funkcjonalność i wyposażenie w opcje dodatkowe. Proste i tanie urządzenia umożliwiają jedynie wystawianie paragonów i generowanie raportów sprzedażowych. Kasy z wyższej półki posiadają szereg dodatkowych funkcji. Są to m.in. wrzutowy system wymiany papieru, możliwość wydrukowania logotypu na paragonie czy nowoczesne oprogramowania (mowa tu o kasach w formie dotykowych tabletów, które pozwalają na tworzenie elektronicznych wersji kopii paragonów). Podsumowując: im kasa jest bardziej rozbudowana i zaawansowana technologicznie, tym oczywiście będzie kosztowała więcej.

Sprawdź nasze kasy fiskalne!

Kilka słów o kasie online

Nie moglibyśmy nie wspomnieć o nowych uwarunkowaniach prawnych związanych z koniecznością posiadania kasy online. Obowiązek ten dotyczy wszystkich branż i dla wielu z nich wiązał się będzie z dodatkowym wydatkiem, jednak dla przedsiębiorców przewidziano na szczęście ulgę podatkową w wysokości 90% ceny zakupu kasy (o ile nie przekroczy ona 700 zł). Kasy online posiadają oprogramowanie, które zapisuje elektroniczne kopie paragonów. Ich ceny wahają się od 1200 zł do nawet 4000. Ich cena także uzależniona jest od innowacyjności i wielkości.

Pamiętaj, że cena kasy fiskalnej zależy tak naprawdę od ciebie i od rodzaju działalności, którą prowadzisz. Zanim dokonasz zakupu urządzenia dokładnie przemyśl, jak dużej kasy potrzebujesz i jakie funkcje będą miały dla ciebie największe znaczenie. Dobór odpowiedniego urządzenia z pewnością pozwoli ci uniknąć dodatkowych kosztów!

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email